Description
RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 6, Poles: 16, PUSH IN, 500 V, 16 A, diecast aluminium, PG 21
$96.12
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $96.12 |
| 6 - 10 | $94.20 |
| 11 - 50 | $92.28 |
| 51 - 200 | $90.35 |
| 200+ | $88.43 |
Out of stock

RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 6, Poles: 16, PUSH IN, 500 V, 16 A, diecast aluminium, PG 21
| Weight | 654 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Execution Type | 27-44-02-92 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 16 |
| Product Type | Accessories/spare parts for industrial connectors |
| Rated Current | 16A |
| Rated Residual Current | 16mA |
| Rated Voltage | 500V |
