Description
RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 4, Poles: 10, PUSH IN, 500 V, 16 A, diecast aluminium, PG 16
319.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 319.00 AED |
| 6 - 10 | 312.62 AED |
| 11 - 50 | 306.24 AED |
| 51 - 200 | 299.86 AED |
| 200+ | 293.48 AED |
Out of stock

RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 4, Poles: 10, PUSH IN, 500 V, 16 A, diecast aluminium, PG 16
| Weight | 488 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Execution Type | 27-44-02-92 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 10 |
| Product Type | Accessories/spare parts for industrial connectors |
| Rated Current | 16A |
| Rated Residual Current | 16mA |
| Rated Voltage | 500V |
