Description
RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 3, Poles: 6, PUSH IN, 500 V, 24 A, diecast aluminium0 cm 20
$74.06
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $74.06 |
| 6 - 10 | $72.58 |
| 11 - 50 | $71.10 |
| 51 - 200 | $69.62 |
| 200+ | $68.14 |
Out of stock

RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 3, Poles: 6, PUSH IN, 500 V, 24 A, diecast aluminium0 cm 20
| Weight | 398 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Execution Type | 27-44-02-92 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 6 |
| Product Type | Accessories/spare parts for industrial connectors |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 500V |
