Description
RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 3, Poles: 6, PUSH IN, 500 V, 24 A, diecast aluminium, PG 16
247.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 247.00 AED |
| 6 - 10 | 242.06 AED |
| 11 - 50 | 237.12 AED |
| 51 - 200 | 232.18 AED |
| 200+ | 227.24 AED |
Out of stock

RockStar® HDC kits-Heavy-duty connectors, Kit, HE, Installation size: 3, Poles: 6, PUSH IN, 500 V, 24 A, diecast aluminium, PG 16
| Weight | 402 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Execution Type | 27-44-02-92 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 6 |
| Product Type | Accessories/spare parts for industrial connectors |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 500V |
