Description
Nickel plated brass enlargement adapters for compression glands
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$9.53
EPN740M32/M40 Enlargement adapters
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $9.53 |
| 6 - 10 | $9.34 |
| 11 - 50 | $9.15 |
| 51 - 200 | $8.96 |
| 200+ | $8.77 |
Out of stock

Nickel plated brass enlargement adapters for compression glands
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 2.3 cm |
| Extended Product Type | EPN740M32/M40 |
| Material | Nickel plated brass |
| Color | grey |
| Degree of Protection IP | M32/M40 |
| Product Net Depth (MM) | 4.5 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | Finland |
| Package Level 1 Depth / Length | 4.5 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 10 g |
| Package Level 1 Height | 2.3 cm |
| Package Level 1 Width | 4.5 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.