Description
Initiator/actuator terminal, Screw connection, dark beige, 2.5 mm², 17.5 A, 250 V, Number of connections: 5, Number of levels: 3, TS 35
$4.08
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.08 |
| 6 - 10 | $4.00 |
| 11 - 50 | $3.92 |
| 51 - 200 | $3.84 |
| 200+ | $3.75 |
In stock

Initiator/actuator terminal, Screw connection, dark beige, 2.5 mm², 17.5 A, 250 V, Number of connections: 5, Number of levels: 3, TS 35
| Weight | 16 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-12 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Sensor/actuator terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Current | 17.5A |
| Rated Residual Current | 17.5mA |
| Rated Voltage | 250V |
| Temperature Range | -50C…75C |