Description
Primary current: 100 A, Secondary current max.: 5 A, Load: 2.5 VA, Tolerance class: 1, closed current transformer
154.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 154.00 AED |
| 6 - 10 | 150.92 AED |
| 11 - 50 | 147.84 AED |
| 51 - 200 | 144.76 AED |
| 200+ | 141.68 AED |
Out of stock

Primary current: 100 A, Secondary current max.: 5 A, Load: 2.5 VA, Tolerance class: 1, closed current transformer
| Weight | 240 g |
|---|---|
| Execution Type | 27-21-09-02 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | Current transformer |
| Rated Current | 100A |
| Rated Residual Current | 100mA |
| Temperature Range | -25Cโฆ70C |
