BMFW440/AC100 Residual Current Circuit Breaker AC Type, 4P, 40A, 100mA
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
In stock
| Weight | 273 g |
|---|---|
| Rated Voltage | 400V |
| Rated Current | 40A |
| Number of Poles | 4P |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Electrical Endurance | 10000 cycle |
| Extended Product Type | BMFW440/AC100 |
| GTIN (EAN) | 8906176431575 |
| Input Voltage Type | AC |
| L1 | Electrical |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Residual Current Devices (RCD) |
| Mechanical Endurance | 10000 cycle |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Package Level 1 Gross Weight | 0.304 kg |
| Product Net Depth (MM) | 7.425 cm |
| Rated Cross-Section | 3.5 cmยฒ |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp) | 4 kV |