Additional information
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.19 × 2.1 × 1.3 cm |
| Color | black |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-02-02 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Cable Glands & Fittings |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Mounting Type | ed |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Cable connector |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 1.5 mm¬≤ |
| Row Spacing | 3.5 mm |
| Terminal Type | Tension-clamp connection |




