Additional information
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.76 × 6.51 × 1.42 cm |
| Color | black |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-02-02 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Cable Glands & Fittings |
| Minimum Order Quantity | 24 |
| Number of Poles | 12 |
| Product Type | Cable connector |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 3.31 mm¬≤ |
| Row Spacing | 5 mm |
| Standard | E60693 |
| Terminal Type | PUSH IN with actuator |




