Additional information
| Weight | 617 g |
|---|---|
| Dimensions | 0.6 × 2.5 × 2 mm |
| Color | black |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-02-02 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Cable Glands & Fittings |
| Minimum Order Quantity | 72 |
| Number of Poles | 5 |
| Product Type | Cable connector |
| Rated Cross-Section | 0, 1.3 cm¬≤ – 3, 3.1 cm¬≤ |
| Row Spacing | 5 mm |
| Standard | E60693 |
| Terminal Type | PUSH IN with actuator |




