Additional information
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Dimensions | 4.23 × 1.84 cm |
| Color | black |
| Execution Type | 27-46-02-02 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Cable Glands & Fittings |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Number of Poles | 30 |
| Product Type | Cable connector |
| Rated Cross-Section | 0.2 mm¬≤ – 1.5 mm¬≤ |
| Row Spacing | 3.5 mm |
| Terminal Type | PUSH IN with actuator |




