Additional information
| Weight | 360 g |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 9 × 4.7 cm |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Contactors |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting Type | Screw / DIN rail 3.5 cm |
| Number of Poles | 3 |
| Product Type | Contactors |
| Rated Current | 9A |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 690V |
| Temperature Range | -50…70C |




