Description
C.BREAKER FORMULA A1N 125 FIXED THREE-POLE WITH FRONT TERMINALS AND THERMOMAGNETIC RELEASE TMF R 32-400 A
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$43.57
A1N 125 TMF 32-400 3p F F
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $43.57 |
| 6 - 10 | $42.70 |
| 11 - 50 | $41.83 |
| 51 - 200 | $40.96 |
| 200+ | $40.08 |
In stock

C.BREAKER FORMULA A1N 125 FIXED THREE-POLE WITH FRONT TERMINALS AND THERMOMAGNETIC RELEASE TMF R 32-400 A
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 7.62 × 13 cm |
| Extended Product Type | A1N 125 TMF 32-400 3p F F |
| Standard | IEC |
| Number of Poles | 3P |
| Execution Type | TM |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 550VAC |
| Breaking Capacity | 100KA |
| Trip Unit | TMF |
| Breaking Class | N |
| Terminal Type | Front |
| Product Net Depth (MM) | 6 cm |
| Customs Tariff Number | 85362090 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Moulded Case Circuit Breakers (MCCB) |
| Electrical Durability | 1500 cycle |
| Mechanical Durability | Nr. Operations 8500 cycle |
| Opening Time | CB with SOR 15 ms |
| Package Level 1 Depth / Length | 11.05 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 800 g |
| Package Level 1 Height | 12.4 cm |
| Package Level 1 Width | 13.65 cm |
| Power Loss | at Rated Operating Conditions per Pole 4 W |
| Product Name | Moulded Case Circuit Breaker |
| Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp) | 6 kV |
| Rated Insulation Voltage (Ui) | 690 V |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.