Description
Electronic fuse monitor, rated voltage 380…690 VAC, IEC, mounting onto the left side of OS20F-40F (OS Mini) with a frame OSZ4 or on mounting plate.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$84.41
OFM690 ELECTRONIC FUSE MONITOR
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $84.41 |
| 6 - 10 | $82.72 |
| 11 - 50 | $81.03 |
| 51 - 200 | $79.35 |
| 200+ | $77.66 |
Out of stock

Electronic fuse monitor, rated voltage 380…690 VAC, IEC, mounting onto the left side of OS20F-40F (OS Mini) with a frame OSZ4 or on mounting plate.
| Weight | 140 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 10 cm |
| Extended Product Type | OFM690 |
| Rated Voltage | 690V |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Mounting | Base mounting, mounting frame |
| Mounting Type | Base mounting, mounting frame |
| Product Net Depth (MM) | 10 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | China |
| Package Level 1 Depth / Length | 10 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 140 g |
| Package Level 1 Height | 10 cm |
| Package Level 1 Width | 5 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.