Description
Primary current: 250 A, Output : 0(4)-20 mA, 0(2)-10 V, Load: 1 VA
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$380.13
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $380.13 |
| 6 - 10 | $372.53 |
| 11 - 50 | $364.92 |
| 51 - 200 | $357.32 |
| 200+ | $349.72 |
Out of stock

Primary current: 250 A, Output : 0(4)-20 mA, 0(2)-10 V, Load: 1 VA
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-21-09-02 |
| L1 | |
| L2 | Power Quality & Measurement |
| L3 | Current Transformers |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | Current transformer |
| Rated Current | 250A |
| Rated Residual Current | 250mA |
| Rated Voltage | 10V |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.