Description
Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 12 cm², 269 A, 1000 V, Number of connections: 2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$31.59
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $31.59 |
| 6 - 10 | $30.96 |
| 11 - 50 | $30.33 |
| 51 - 200 | $29.69 |
| 200+ | $29.06 |
In stock

Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 12 cm², 269 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 509 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 3.363 cm¬≤ – 15 cm¬≤ |
| Rated Current | 269A |
| Rated Residual Current | 269mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.