Description
Power distribution block, single-pole, 150A, 8 terminals
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 0.00 AED |
| 6 - 10 | 0.00 AED |
| 11 - 50 | 0.00 AED |
| 51 - 200 | 0.00 AED |
| 200+ | 0.00 AED |

Power distribution block, single-pole, 150A, 8 terminals
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 5 × 3.2 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Screw / DIN rail 3.5 cm |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Power distribution block |
| Rated Current | 150A |
| Rated Voltage | 1000V |
| Standard | IEC/EN/BS 60947-7-1 |

Supports: Excel (.xlsx, .xls), CSV, PDF, or plain text (.txt)