Description
PS3/14 Busbar 3Ph.,14Pins,10sqmm
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007

EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
EPFINDER, By EP group established in the UAE in 2007, provides certified electrical solutions and professional support trusted by industry leaders.

EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
EPFINDER, By EP group established in the UAE in 2007, provides certified electrical solutions and professional support trusted by industry leaders.
PS3/14 Busbar 3Ph.,14Pins,10sqmm
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

PS3/14 Busbar 3Ph.,14Pins,10sqmm
| Weight | 105 g |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 1.8 × 3 cm |
| Extended Product Type | PS3/14 |
| Standard | IEC/EN 60947-1 |
| Number of Poles | 14P |
| Rated Current | 63A |
| Rated Voltage | 400VAC |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Color | grey |
| Mounting | any |
| Application | S200 |
| Row Spacing | 17.5 |
| Number of Phases | 3-phase |
| Rated Cross-Section | 1 cm² |
| Terminal Type | Pin |
| Product Net Depth (MM) | 25 cm |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| DIN Place Units | 14 |
| GTIN (EAN) | 4.01678E+12 |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Busbars & Busbar Systems |
| Accessory Type | Busbar |
| Number of Mountable Devices | 4 |
| Number of Terminals (N<span style=\ | 14 |
| Overvoltage Category | III |
| Package Level 1 Gross Weight | 5.45 kg |
| Pollution Degree | 2 |
| Rated Short-time Withstand Current Low Voltage (Icw) | 25 kA |
| Suitable for Product Class | 3-pole or 1-pole devices |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.
Supports: Excel (.xlsx, .xls), CSV, PDF, or plain text (.txt)