Description
UNDERVOLTAGE RELEASE 24V AC-DC E1.2..E6.2-XT7-XT7 m
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$179.44
YU E1.2..E6.2-XT7-XT7 m 24 VAC/DC
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $179.44 |
| 6 - 10 | $175.85 |
| 11 - 50 | $172.26 |
| 51 - 200 | $168.67 |
| 200+ | $165.08 |
In stock

UNDERVOLTAGE RELEASE 24V AC-DC E1.2..E6.2-XT7-XT7 m
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 10.5 × 5.5 cm |
| Extended Product Type | YU E1.2..E6.2-XT7-XT7 m 24 VAC/DC |
| Standard | IEC |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Rated Voltage | 24V |
| Application | E1.2, E2.2, E4.2, E6.2, XT7-XT7 m |
| Product Net Depth (MM) | 13.5 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Current Type | AC/DC |
| Package Level 1 Depth / Length | 13.5 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 420 g |
| Package Level 1 Height | 5.5 cm |
| Package Level 1 Width | 10.5 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Tmax XT, SACE Emax 2 |


Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.